Zařídit dětský pokoj není vůbec nic jednoduchého, na to už jistě přišla spousta nadcházejících rodičů. Mějte však na paměti, že větší děti už mají jistou představu, jak by jejich dětský pokojíček měl vypadat, proto jim nechte do jisté míry volnou ruku. Koneckonců jsou to hlavně ony, kteří budou trávit v pokoji nejvíce času. V případě, kdy zařizujete pokojíček opravdu pro malé miminko, nenechte se zlákat roztomilými až kýčovitými motivy, mějte na paměti, že děti rostou jako z vody a za pár let by se jim takto vyzdobený pokojíček už nemusel líbit.
Pravidlo č. 1: Přírodní materiály hrají prim
Není žádným tajemstvím, že děti svět nejraději objevují právě ústy. Všechno zdlouhavě zkoumají, následně olizují a nakonec si stejně strčí do pusy (tedy v případě, kdy je to fyzicky možné). Pokud tedy vybíráte nábytek do dětského pokojíčku, berte zřetel na materiál, ze kterého je dětský nábytek vyrobený. V takovém případě se snažte zaměřit na nábytek a vybavení s co nejmenším podílem chemických č syntetických látek, ještě lépe přímo z přírodních materiálů. Ideální materiál je pak masiv, který vydrží dlouhá léta a který bude ošetřen ekologicky šetrnými nátěry. Stejný důraz by měl být kladen i na textilie, zde se snažte vyvarovat syntetickým textiliím v podobě PVC, polyesteru, nylonu atd.
Pravidlo č. 2: Dostatek úložného prostoru
Pokud je řeč o dětském pokojíčku, nesmíme opomenout i úložné prostory na hračky, oblečení, později třeba knížky nebo učebnice. V atypickým prostorem, ale bývá s výběrem vhodných úložných prostorů problém. Skříně na míru dokáží tento problém krásně vyřešit. Je to ideální volba do různých výklenků, šikmin a atypických prostorů, které by jinak zůstaly bez využití.
Pravidlo č. 3: Výběr dětské postele a matrace
Dětská postel a kvalitní matrace patří k nejdůležitějším prvkům v dětském pokoji. Rozhodně tedy na tomto druhu nábytku nešetřete.