Je pravda, že co se týče hraní her, po celém světě, snad vyjma evropského kontinentu, vládnou herní konzole. Je to v podstatě logické, jelikož se dají pořídit i za méně něž polovinu ceny, než herní počítač a zároveň se na ně vydává mnoho exkluzivních titulů, které na PC nikdy neuvidíte. Jejich problém je však vcelku zjevný, jsou to přístroje, které jsou vhodné jen a pouze ke hraní. Ano, můžete namítnout, že třeba na takovém PlayStationu můžete i surfovat po internetu, ale dosti problematicky a rozhodně nemáte takovou volnost, jako když používáte klasický stolní počítač nebo notebook. Ovšem PC se standardně používá i k jiným činnostem než jen prohlížení internetu.
Práce
Co se opravdu na standardní herní konzoli dělat nedá, to je klasická kancelářská práce. K tomu je určeno hlavně PC. I když samozřejmě existuje jakási menšinová konkurence, běžné počítače, jak je známe dnes jsou dominantní složkou na trhu a používají se prakticky ve všech firmách i úřadech. Někde fungují pouze jako sofistikovanější psací stroje, jinde se využívají třeba k programování, tvorbě grafiky nebo třeba právě vytváření her. PC má nezastupitelnou úlohu v tom, že je multifunkční a dá se používat mnoha různými způsoby. A samozřejmě může sloužit i k tomu hraní.
Hraní her
I když k tomu nejsou počítače vyloženě stvořené, dají se na nich hrát běžně i hry. A to v tom nejlepším rozlišení i detailech, jaké si dnes dokážete představit. Pokud máte kvalitní monitor, který zvládne 4 K nebo třeba televizi, můžete si zapařit nejnovější tituly právě v takovémto rozlišení beze strachu z toho, že se vám hra bude škubat nebo jinak zadrhávat.
Má to samozřejmě ale jede háček. Počítač, který by to zvládl, stojí zhruba čtyřicet tisíc korun, často i více. I ty nejlepší konzole se dají pořídit okolo deseti až patnácti tisíc. V případě, že ale máte dostatečné množství financí, je jasné, že herní PC by pro vás měla být volba číslo jedna.